Epson, EcoVadis’ten Sürdürülebilirlik için Platin Puan Aldı

– TOKYO, Japonya, 27 Ekim 2020 –

Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, “Epson”), Fransa merkezli EcoVadis’ten sürdürülebilirlik için platin derecesi almıştır. 2020 yılında oluşturulan platin derecesi, Epson’un sektördeki şirketlerin ilk% 1’i arasında yer aldığını gösteriyor. Epson, son üç yılda altın notu almıştı. Altın, değerlendirilen şirketlerin ilk% 5’inde yer alan şirketlere verilir.

Platin derecesi, Epson’un küresel kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) girişimlerinin takdiri olarak verildi. EcoVadis değerlendirmesi dört temaya odaklanır: çevre, çalışma ve insan hakları, etik ve sürdürülebilir satın alma. Epson, çevre için bir “Üstün” (en yüksek puan) yanı sıra sürdürülebilir tedarik, işgücü ve insan hakları ve etik alanlarında yüksek puanlar alarak bilgisayar ve çevre birimleri imalat endüstrisinde ilk% 1’e yerleştirdi.

“Sürdürülebilirlik, Epson için temel bir yönetim stratejisidir, bu nedenle arka arkaya üç yıl Altın derecelendirmelerinin ardından Platin derecesini almış olmamız bir onurdur ve muazzam bir değere sahiptir. Epson Group’un Yönetim Felsefesinde belirtildiği gibi, hedefimiz Epson’u bir Müşterilerimiz ve toplumumuz için vazgeçilmez bir şirkettir. Tedarik zincirimizde iyi yönetişim ve sosyal sorumluluk sergileyen eylemlerin bu hedefe ulaşmak için temel unsurlar olduğuna inanıyoruz.Tüm Grup, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi daha da ilerletmek için birlikte çalışacaktır. Epson’un değer zincirindeki toplumsal sorunların çözümlerine katkıda bulunabilmemiz ve sürdürülebilir bir dünyanın gerçekleştirilmesine yardımcı olabilmemiz için daha verimli, kompakt ve hassas, “dedi Epson Başkanı Yasunori Ogawa.

EcoVadis, STK’lar, işçi sendikaları, uluslararası kuruluşlar gibi binlerce harici kaynağın sürdürülebilirlik standartlarına dayanan CSR değerlendirme kriterlerini kullanarak 160 ülkede 200 sektördeki 65.000’den fazla grubu ve şirketi değerlendirmek ve derecelendirmek için bağımsız, güvenilir, ortak bir platform sağlar. , yerel yönetimler ve denetim kuruluşları.

Epson, “endüstrinin sınırlarını ilerletme” ve “döngüsel bir ekonomide sürdürülebilirliğe ulaşma” dahil olmak üzere altı materyal belirledi ve şu anda sosyal sürdürülebilirliğe katkıda bulunan ürünler ve hizmetler sunmak için çalışıyor. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar da dahil olmak üzere dört alandaki yenilikleri desteklemek için verimli, kompakt ve hassas teknolojilerimizden yararlanıyoruz. Teknolojimizin çevresel etkilerin azaltılmasına, üretkenliğin artırılmasına ve toplumsal sorunların çözümünde ve Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz.

Epson, sosyal sürdürülebilirliği sağlamayı amaçlamaktadır ve çevresel girişimleri, sosyal değer yaratımı, kurumsal yönetişim ve diğer KSS faaliyetleri hakkındaki ayrıntıları Entegre Raporu ve Sürdürülebilirlik Raporunda yayınlamaktadır. Bilgiler ayrıca kurumsal web sitesinin Sosyal Sorumluluk sayfalarında da yayınlanmaktadır.